Projekt Edukacyjny EMOCJA

Uczniowie klasy 3A zakończyli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja.

W trakcie jego trwania przemierzyliśmy 5 krain: Kreatywność, Wyobraźnię, Moc Słów, Empatię i Odwagę. W każdej w nich odnaleźliśmy coś, co szczególnie zwróciło naszą uwagę. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy i zdobyliśmy nowe umiejętności.

Moduł 4 – Empatia szczególnie zwrócił naszą uwagę na to, że każdy jest wyjątkowy. Wirtualnie poznaliśmy cudakową rodzinkę, porozmawialiśmy sobie o osobach posiadających dodatkowy chromosom. Ćwiczyliśmy naszą wdzięczność za małe, codzienne, przyziemne rzeczy. Wzięliśmy także udział w kolejnej edycji Kartek z iskierkami emocji (pozdrawiamy serdecznie Chełmno! 😊 )

Moduł 5 – Odwaga uświadomił nam, że wcale nie ma osób nieustraszonych, każdy z nas ma jakieś obawy, lęki. My postanowiliśmy się z nimi rozprawić lub zaprzyjaźnić. Najpierw jednak zastanowiliśmy się, czego tak naprawdę się boimy. Wspólnie stwierdziliśmy, że strach ma wielkie oczy, dlatego stworzyliśmy małe straszaki, które ozdobione umilają nam czas zamiast straszyć innych. Musimy przyznać, że ten moduł szczególnie pomógł nam przed przedstawieniem, które wystawiliśmy dla naszych kolegów i koleżanek.

Dziękujemy za wspólną podróż!
Do zobaczenia!