Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH
Uroczyste pasowanie na czytelnika dla klasy 1a i 1b w naszej szkole, przygotowane przez bibliotekarza panią Beatę Szczepańską, odbyło się 14 i 15 grudnia 2021 r.
Na wspólną, klasową wizytę w bibliotece pierwszoklasiści przybyli z wychowawcami, po tym jak przez pierwsze miesiące nauki opanowały już umiejętność czytania w stopniu umożliwiającym samodzielną lekturę prostych książeczek.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie wysłuchali informacji na temat zasad korzystania z książek w bibliotece – zapoznali się z prośbami książek, dotyczącymi ich szanowania oraz sposobem wypożyczania książek.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wręczenie zakładki do książki przygotowanej na tę uroczystość oraz oficjalne wypożyczenie pierwszej książki do samodzielnego czytania.
CZYTANIE KSIĄŻEK ROZWIJA MŁODEGO CZŁOWIEKA !!!
ZAPRASZAM DO CZYTANIA !!!