Bieg Barbórkowy

27 października odbyła się 34. edycja Biegu Barbórkowego o „Lampkę Górniczą”. Tradycyjnie biegowi głównemu towarzyszyły biegi młodzieżowe, w których doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas 1-3 na najwyższym stopniu podium uplasował się Mateusz Urban, natomiast 3 miejsce zajął Szymon Cybulski. Wśród klas 4-6 drugie miejsce zajął Karol Sidełko.
Nasza szkoła brała udział również w kibicowaniu. Uczniowie stworzyli dopingiem niesamowitą atmosferę. Przy słonecznej aurze uczniowie wiwatowali na cześć startujących w biegu kolegów i koleżanek oraz wielu biegaczy z Polski i za granicy. W domu przygotowywali transparenty, pompony a także przynieśli ze sobą instrumenty muzyczne, które pomogły im w kibicowaniu. Mimo zaciętej rywalizacji Salezjańska Szkoła Podstawowa zdobyła 2 miejsce. Dziękujemy innym kibicującym drużynom za wspaniałą rywalizację.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Gratulujemy sukcesu i do zobaczenia w kolejnej edycji biegu za rok!