Zwiedzanie Naszego Miasta.

Klasa 4a uczestniczyła w wycieczce po Lubinie. Rozpoczęliśmy od wizyty w Galerii Pałacyk, gdzie najpierw zwiedziliśmy dwie sale wystawowe. Wszystkim bardzo podobała się imponująca kolekcja gitar wyprodukowanych w lubińskiej, niedziałającej już Dolnośląskiej Fabryce Instrumentów Lutniczych „Defil”. Następnie przystąpiliśmy do wykonania pocztówek z naszego miasta.

            Kolejnym punktem wycieczki był Ratusz oraz Muzeum Historyczne. Tu obejrzeliśmy ciekawy film prezentujący historię Lubina oraz z miłą panią przewodniczką zwiedziliśmy wystawę pt. „Historia miasta na tle życia codziennego”. Następnie zostaliśmy zaproszeni do sali, w której obradują radni miejscy. Spotkała nas tam wielka niespodzianka, ponieważ po chwili dołączył do nas pan Prezydent Robert Raczyński, który opowiedział nam, jak wyglądała nauka i życie szkolne w czasach, gdy był uczniem szkoły podstawowej. W liczne anegdoty Pan Prezydent wplatał ciekawe informacje z historii naszego miasta. To nie był jednak koniec niespodzianek, mieliśmy również przyjemność spotkać się i porozmawiać z przewodniczącą Rady Miasta, panią Bogusławą Potocką, która opowiedziała nam o swojej pracy.

            Ostatnim przystankiem na naszym szlaku była siedziba główna Poczty Polskiej. Wspaniała pani Grażynka z pasją opowiedziała nam historię Poczty Polskiej oraz zaprezentowała pracę listonosza.

            Zmęczeni, ale zadowoleni i bogaci w nową wiedzę wróciliśmy do szkoły. To był niezwykle udany dzień, oby więcej takich 🙂