Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”

We wrześniu klasa 3a rozpoczęła realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Pierwszym modułem była „Kreatywność”. Podczas zajęć stworzyliśmy nasz wspólny kącik emocji, który tak przypadł uczniom do gustu, że wymyślają do niego nowe elementy tj. słoik smutku. Co piątek siadamy wszyscy razem, opróżniamy słoik złości i odczytujemy karteczki ze słoika radości, co nastraja nas pozytywnie na nadchodzący weekend.

Kolejnym krokiem w naszym projekcie było świętowanie Dnia Kropki. Uczniowie tego dnia mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Okazało się, że klasa jest wszechstronnie uzdolniona. Na zajęciach świetlicowych obejrzeliśmy bajkę „The Dot” i zainspirowani poczynaniami bohaterki Vashti wykonaliśmy nasze własne kropki, które udekorowały tablicę przed klasą.

Uczniowie mieli głowy pełne pomysłów na nowe kropki, dlatego postanowiliśmy je przelać na papier i tym razem ożywiliśmy kropki dzięki aplikacji Quiver.

Przyszła pora na zapoznanie z językiem migowym. Zadaniem uczniów było odkodowanie ukrytej wiadomości. Następnie obejrzeliśmy filmiki instruktażowe stworzone przez MiguMig i samodzielnie próbowaliśmy migać zwroty dzień dobry, dziękuję, przepraszam i proszę. Zaciekawieni językiem migowym zaczęliśmy się zastanawiać gdzie można spotkać osoby używające tego języka. Okazało się, że podczas koncertów emitowanych w telewizji tłumacze także migają podczas wykonywanych piosenek. Uczniowie postanowili spróbować swoich sił i migali razem z panią piosenkę powstańczą „Pałacyk Michla”.

Zachwytom nad projektem nie ma końca, uczniowie z niecierpliwością czekają na każdy piątek i kolejne moduły projektu.