Grupa Pro Life

PRO LIFE! – ZA ŻYCIEM!

           Szkolna Grupa Pro life działająca przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Lubinie to grupa zrzeszająca wielu uczniów naszej szkoły i promująca wartości, jakimi są Życie i Rodzina.

          Powstała w 2015 roku. Jej opiekunami są: pani Małgorzata Chomicka oraz pani Monika Piosik.  Coroczne działania zespołu opierają się na pomocy dzieciom i ich rodzinom znajdującym się trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Od początku istnienia grupy organizowane są cykliczne akcje pod hasłem „Paczuszka dla Maluszka”. Dary ze zbiórki, w którą włączają się też inni uczniowie naszej szkoły, przekazywane są najbardziej potrzebującym dzieciom do lubińskiego oddziału noworodkowego. Grupa regularnie odwiedza też Dom Samotnej Matki w Ścinawie, spędzając czas z dziećmi, a także organizując warsztaty dla przebywających tam mam. Ważnym punktem corocznej działalności są także przygotowania do Marszu dla Życia i Rodziny, w którym grupa bierze aktywny udział, a także spotkania z ciekawymi ludźmi.
        To tylko nieliczne z akcji, które podejmuje Szkolna Grupa Pro Life. Istnienie grupy ma na celu nie tylko opowiadanie się za wartością życia i rodziny, ale także konkretną pomoc tym, którzy w życie wchodzą z trudnościami, jakie zsyła im los.
Dołącz do nas! Bądź Pro Life!

 

 

 

Plan pracy Szkolnej Grupy Pro-life, działającej przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej im. św. Dominika Savio

w Lubinie na rok szkolny 2017/2018

L.p. Działanie Termin realizacji
1. Zaproszenie i spotkanie z Ewą Rejman, studentką prawa i założycielką bloga Młodzi pro life.

 

Wrzesień
2. Zorganizowanie i przeprowadzenie corocznej akcji „Paczuszka dla Maluszka” – zbiórki artykułów niemowlęcych, celem przygotowania paczek na lubiński oddział noworodkowy,  z wyprawką dla najbardziej potrzebujących mam i ich dzieci .

 

Cały rok szkolny

Finał akcji maj/czerwiec

3. Kontynuacja współpracy z Domem Samotnej Matki w Ścinawie. Zbiórki darów oraz wyjazdy do ośrodka.

 

Cały rok szkolny
4. Współpraca z Bractwem Małych Stópek ze Szczecina.

 

Cały rok szkolny
5. Zorganizowanie i przeprowadzenie loterii fantowej, celem zebrania funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom i ich matkom.

 

Luty
6. Przygotowanie  i organizacja w szkole Dnia Świętości Życia.

 

marzec
7. Przygotowanie i czynna pomoc w organizacji Marszu dla Życia i Rodziny. maj

 

 

 

Salezjańska Szkoła Podstawowa im św. Dominika Savio w Lubinie © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme